Mówi się, że ślub jest najważniejszym dniem w życiu kobiety. I rzeczywiście jest w tym sporo prawdy. Jednak zanim ten dzień nadejdzie, należy poczynić odpowiednie przygotowania, aby wszystko odbyło się tak, jak sobie wymarzyłyśmy.

Najpierw zwykle planujemy samo wesele – ilość gości, odpowiednie miejsce, potrawy oraz zespół. Jednak co jest najważniejsze dla kobiety? Oczywiście odpowiednia suknia ślubna.
Zacznijmy więc od początku. Suknie ślubne są nie tylko tradycyjnym strojem ślubnym na całym świecie – stały się wręcz symbolem. W różnych zakątkach świata, zwyczaj ubierania się w suknie ślubne (Warszawa zob. AnnaKara.com) wygląda nieco inaczej, zależy to w dużej mierze od danej kultury. Nie wszędzie są w całości białe – w niektórych kulturach panny młode są ubrane w wielokolorowe i jaskrawe stroje, mocno zdobione. W Japonii panny noszą zwykle dwie suknie – czerwoną i białą. W Indiach z kolei modne są wzorzyste i bardzo jaskrawe suknie. Na terenie Azji bogate pary mogą sobie pozwolić na bardzo drogie suknie z najróżniejszych materiałów. Istnieją suknie wykonane w całości z pawich piór, ozdabiane kamieniami szlachetnymi, złotem, srebrem lub platyną. Z kolei a przykład w Ghanie, panny młode są ubrane we wzorzyste kolorowe suknie – podobno każda rodzina charakteryzuje się innym wzorem sukien.
W Europie najbardziej tradycyjnym i bezpiecznym wyborem są oczywiście skromne, białe suknie. Można się jednak pokusić o odrobinę szaleństwa i zamówić suknie ozdabianą na przykład kryształami svarowskiego lub kamieniami szlachetnymi. Urozmaici to nudne i skromne suknie.
Są jednak osoby, które wolą postawić na tradycje – wybierają dość proste kroje sukien, nie przesadzają z ozdobami, stawiają na skromność. Wszak musimy pamiętać, że liczy się przecież nie tylko wygląd, ale także komfort i wygoda, szczególnie w weselnym tańcu.