restauracja z ogródkiem

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w całej Polsce. Niezależnie od pory roku na krakowskich ulicach można spotkać ludzi z każdego zakątka świata mówiących w przeróżnych językach i lubujących się w orientalnych kuchniach. Ale w Krakowie nie brakuje również studentów. I trudno się temu dziwić!

Uniwersytet Jagielloński czy Akademia Górniczo-Hutnicza przyciągają nawet zagranicznych i spragnionych wiedzy uczniów. Niezależnie od tego, czy ktoś przyjechał zwiedzić miasto, czy w nim studiować, chciałby poznać smaki regionalnej kuchni i miejsca, gdzie można tanio napić się kawy w gronie przyjaciół. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy wyborze restauracji i kawiarni, aby miło spędzić w nich czas.

Restauracje

Choć restauracje w Krakowie nie należą do najtańszych, to smak posiłków oraz staranność ich wykonania i podania warta jest każdego grosza. Krakowskie restauracje zachwycają potencjalnego klienta już od samego progu – staranne zdobienia, piękne aranżacje wnętrz i wystrój same zachęcają do zajęcia jedynego wolnego stolika. W sezonie letnim świetnym wyborem będzie restauracja z ogrodem – szczególnie urokliwe są te w pobliżu Rynku, dzięki czemu można podziwiać takie atrakcje jak Kościół Mariacki czy pomnik Adama Mickiewicza.

Polecamy: | Willa Fryderyka

Kawiarnie

Restauracje w Krakowie będą świetnym wyborem, jeśli chcesz zjeść smaczny obiad lub kolację. Ale kiedy wolisz pogawędzić z przyjaciółmi przy filiżance czarnej kawy lub aromatycznej herbaty, warto udać się do kawiarni. Podobnie jak restauracje kawiarnie zachwycają wnętrzem i charakterem. Każda z nich czymś się wyróżnia, dzięki czemu bez problemu znajdziesz taką, która będzie Ci odpowiadała pod względem wystroju i klimatu. Nie sposób nie pokusić się o spróbowanie krakowskich wypieków – malinowe ciasta i cytrynowe sorbety aż proszą się o kupienie!