Jeśli kupimy mieszkanie z zamiarem wynajęcia go w celach zarobkowych, to poza jego lokalizacją, istotne znaczenie ma również to jak wygląda i jak jest wyposażone. Bezpowrotnie minęły już czasy, gdy studenci decydowali się na cokolwiek byleby było po prostu taniej. Ogromna konkurencja na rynku sprawiła, że w lokalach z przeznaczeniem na wynajem można przebierać niczym w ulęgałkach. To zaś wymusza na właścicielach coraz częstsze remonty i utrzymywanie pożądanego standardu lokalu.
W przeciwnym wypadku, zamiast przynosić pożądane zyski, mieszkanie będzie generować straty (comiesięczne opłaty). Jak więc przygotować mieszkanie pod wynajem tak, by szybko znalazło swoich najemców? Warto kierować się tutaj zasadami prostoty i użyteczności. Wykonana w ten sposób aranżacja mieszkania na pewno znajdzie uznanie w oczach przyszłych lokatorów. Neutralne kolory na ścianach, proste w formie meble, sprzęty AGD ułatwiające życie (pralka z być może i nawet zmywarka), a do tego jakieś niewielkie drobiazgi przełamujące surowość wnętrza (żywe rośliny, ozdobne poduszki, pledy czy niewielkie obrazy ścienne).
POLECAMY: Projektowanie wnętrz z Orange Studio Kraków
Dzięki temu „oglądający” mieszkanie bez problemu, nie tylko zobaczy potencjał wnętrza, ale również nie zostanie powitany zbyt „surowo” (chcemy przecież żeby się poczuł u nas trochę „jak w domu”, bo wtedy rośnie szansa na to, że mieszkanie wynajmie). Gotowe projekty wnętrz pod wynajem można podejrzeć bez problemu w internecie. Nie trzeba więc wyważać otwartych drzwi, tylko można od razu skorzystać z gotowych wzorów i pomysłów i spróbować je przenieść na własny grunt.