funkcjonalne projektowanie wnetrz

Architektura wnętrz jest to sztuka formowania wnętrza nie tylko mieszkania czy domu, ale też na przykład biura lub lokalu usługowego. W trakcie tego formowania wnętrza, a więc niczego innego jak tworzenia projektu wnętrza, na podstawie funkcji jaką dane pomieszczenie będzie pełnić w przyszłości, projektant wnętrz dobiera dla niego odpowiednie wyposażenie i odpowiedni wystrój.

Poruszając temat wyposażenia wskazanego pomieszczenia, mowa tutaj przed wszystkim o sprzęcie i meblach. Zrozumiałe jest, że inne meble są potrzebne do wyposażenia biura, a inne do domu, a także różne do salonu, do sypialni czy jeszcze inne do wyposażenia kuchni. Na przykład: meble to salonu: stół najlepiej owalny (może być rozsuwany),odpowiednia ilość krzeseł, mogą będą fotele lub składana wersalka lub kanapa. Także wystrój wnętrza danego pomieszczenia w mieszkaniu musi być dobrany odpowiednio do jego specyfiki. Na przykład: Wystrój salonu do odpowiednie oświetlenie górne (żyrandol) i ścienne na przykład w formie kinkietów. Odpowiednie okna z karniszami. Jeśli mieszkanie jest bardzo nasłonecznione potrzebne będą także żaluzje na okna. Trzeba dobrać kolor tapet odpowiedni do każdego pomieszczenia. W kuchni tapety muszą być odporne na wilgotność.

Definitywnie mówiąc o usłudze, jaką jest projektowanie wnętrz trzeba powiedzieć, że jest bardzo trudną sztuką i nie każdy się w niej odnajdzie. Projektant wnętrz musi ściśle współpracować z właścicielami mieszkania lub domu. On musi uwzględnić ich gusty i wymagania przy projektowaniu zarówno w zakresie wystroju jak i wyposażenia mieszkania lub domu. Przecież ci ludzie w nowym mieszkaniu chcą czuć się komfortowo i chętnie do niego wracać.

Zobacz ofertę: Autorska Pracownia Projektowa Proste Wnętrze Projektowanie Wnętrz Kraków