stomatolog

Leczenie stomatologiczne zwykle nie omija nikogo i nawet te osoby, które traktują dentystę jak zło koniecznie, wcześniej czy później trafiają na fotel dentystyczny. Bolący ząb to znak, że czas zrobić przegląd uzębienia i wyleczyć ubytki próchnicowe, czym zajmuje się stomatologia zachowawcza. Dentysta oczyszcza ząb z próchnicy poprzez borowanie wiertłem diamentowym, a następnie umieszcza w nim wypełnienie.

Wypełnienia mogą być z różnych materiałów, najczęściej używane są plomby utwardzane promieniami UV lub materiały kompozytowe. Jeśli zniszczenia w tkance zęba są rozległe, dobrym rozwiązaniem są wypełnienia typu onlay, inlay czy overlay – wykonywane przez protetyka. Można nimi odbudować kilka zniszczonych powierzchni zęba. Nie jest to jedyna sytuacja, w której znajduje zastosowanie protetyka stomatologiczna. W przypadku zębów martwych po leczeniu kanałowym stomatolodzy stosują korony pełnoceramiczne, dodatkowo wzmacnianie metalowym wkładem korzeniowo-koronowym. Ząb martwy jest bardzo podatny na ukruszanie i obarczony ogromnym ryzykiem złamania. Zastosowanie korony na martwego zęba całkowicie eliminuje takie zagrożenie. Pacjenci, którzy utracili więcej niż jeden ząb obok siebie chętnie decydują się na mosty protetyczne. Jest to o wiele tańsze niż implanty, a efekty estetyczne w przednich zębach są zadowalające.

Jeśli nasz uśmiech został zakwalifikowany do leczenia i odbudowy, warto wybrać wszechstronny gabinet stomatologiczny, w którym jednocześnie wyleczymy i uzupełnimy uzębienia, co poprawi jakość życia od strony funkcjonalnej i estetycznej. Zdrowy i biały uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Dodaje on pewności siebie i motywuje do dalszej pracy nad jego wyglądem, przykładowo wybielanie lampą Beyond (polecam o wybielaniu poczytać na ), regularne usuwanie kamienia nazębnego.